Elurikkuse erakond: katalaanidel peab olema enesemääramisõigus ja see olgu nendi endi otsustada

 (64)
Elurikkuse erakonna eeskõneleja Artur Talvik.
Elurikkuse erakonna eeskõneleja Artur Talvik.Foto: Sven Arbet

Elurikkuse erakond mõistis ühisavalduses hukka Kataloonia poliitikute ja kodanikuaktiviste vangistamise ning jõhkra vägivalla meeleavaldajate vastu. Erakond laseb oma avalduse ka katalaani keelde tõlkida.

"Me mõistame hukka Hispaania keskvõimu ja politsei käitumise Kataloonias. Kutsume Hispaania keskvõimu üles lõpetama kohe vägivald meeleavaldajate vastu, vabastama katalaanidest poliitvangid ja asuma kiiremas korras dialoogi Kataloonia poliitiliste liidritega olukorrale rahumeelsete lahenduste leidmiseks," seisis Elurikkuse erakonna avalduses.

Erakond rõhutas, et rahumeelsete Kataloonia poliitikute ja kodanikuaktivistide vangistamine ja politsei jõhker vägivald meeleavaldajate vastu Kataloonias ei vasta demokraatiat ja inimõigusi austava Euroopa põhimõtetele.

"Elurikkuse erakond seisab nn alt-üles demokraatia eest. Sellest tulenevalt peame tähtsaks rahvaste enesemääramisõigust. Ka katalaani rahval peab olema enesemääramisõigus. See, mis kujul nad seda teostada soovivad, olgu nende endi otsustada."