Elmo Nüganen: vene intelligents ei taha Ukraina sõjast rääkida

 (98)
Elmo Nüganen
Elmo NüganenFoto: Priit Simson

Elmo Nüganen, kes on juba seitse aastat mänginud Moskvas Adolf Šapiro kultuslavastuses "451 kraadi Fahrenheiti" ning samuti lavastus Peterburi Draamateatris tema käe all mullu Tšehhovil baseeruv "Igatsus", ütles Vikerraadio saates "Uudis+", et Vene loomeinimeste hoiakud Putini režiimi suhtes on mitmesugused.

Nüganen ütles, et intelligents meelsamini ei räägi Ukraina sõja teemal temaga, arvates et Nüganen süüdistaks ka neid, hoolimata sellest, et nad ei vastuta Putini režiimi eest. 

"Esimest korda pärast Ukraina sõja algust Venemaale minnes ütlesid mu sealsed kolleegid, et nüüd sa, Elmo, ei taha meiega vist enam rääkidagi - ma vastasin, ei-ei, see pole nii, ja me rääkisime muudest asjadest täiesti vabalt edasi," rääkis Nüganen Vikerraadiole.

"Ühel koosviibimisel, kui üks noor inimene võttis sõna ja hakkas ajama sellist propagandajuttu, läks üks vanem intelligent täiesti endast välja ning käratas noorele kolleegile, et kas tolle ajud on Putini käes," kirjeldas Nüganen põlvkondade vastuolusid, lisades, et tema tuttavad on hakanud olema paranoilised ka pealtkuulamise suhtes.