Elmar Vaher: suurendame patrullpolitseinike hulka tänavatel

 (22)
Elmar Vaher: suurendame patrullpolitseinike hulka tänavatel
Foto: Kretel Kuusk

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et eriolukorraga seotud piirangutest kinnipidamise jälgimiseks suurendab politsei patrullide arvu tänavatel.

ERR vahendab, et Vaheri sõnul püütakse kõigepealt inimestele selgeks teha, miks on vajalik hoida distantsi.

"Meie esimene meede kindlasti on veenmisoskuse kaudu inimesi mõjutada ikkagi mõtlema selle peale, et tervis on tähtis. See olukord kriisisituatsioonis tuleb lahendada meil kõigil koos. Samas, kui sõnadest ei piisa, on Eesti seadus andnud võimaluse sekkuda jõulisemalt," rääkis Vaher.

Valitsus kehtestas teisipäeval piirangud avalikus kohas kogunemisele. Korraga ei tohi koos olla üle kahe inimese. Perekondadel ja lastel on keelatud mänguväljakute kasutamine.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!