Elmar Vaher: palun vabandust, kui minu käitumine on heitnud varju mu kolleegidele

 (353)
PPA peadirektor Elmar Vaher
Foto: Rauno Volmar

"Mõistan, et need ostud võivad riivata inimeste õiglustunnet ning usaldust politsei- ja piirivalveameti vastu. Pean riigiasutuse rahakasutuse läbipaistvust väga tähtsaks ja palun vabandust, kui minu käitumine on heitnud varju mu kolleegidele," ütles PPA juht Elmar Vaher tema suunas esitatud süüdistustest asutuse krediitkaardi ebasihipärase kasutamise kohta.

"30. septembril ostsin asutuse krediitkaardiga samasugused saapad, nagu on meie eesliinitöötajatel, et minna välivormiga varahommikul piirile, kuna laos polnud minu suuruses saapaid. Mõistes, et selline ost ei ole kooskõlas PPA üldise ostukorraldusega, palusin see kulu minu palgast maha arvata ning summa peeti kinni detsembrikuu palgast," rääkis Vaher Delfile.

"20. oktoobril ostsin puhkusele suundudes lennujaamast mürasummutavad kõrvaklapid hinnaga 299 eurot, mis on tänaseni PPA juhtkonnaliikmete kasutuses," põhjendas Vaher.

Vabaerakonna saadik ja korruptsioonivastase erikomisjoni juht Artur Talvik esitas täna siseminister Hanno Pevkurile arupärimise seoses võimalikke politsei- ja piirivalveametis toimunud avaliku raha kuritarvituste ning võimu kuritarvitamistega töötajate põhjendamatuks vallandamiseks.

Seotud lood:

Artur Talvik nõuab PPA peadirektor Elmar Vaherilt koheseid ja ammendavaid selgitusi ning siseministrilt järelevalve alustamist asutuses ja samuti selgitusi, teatas Vabaerakond.

„Meie käsutusse on antud kuludokomendid, kus on kirjas, et politsei peadirektor Elmar Vaher ostis asutuse kaardiga Tallinna lennujaamast 299 eurot maksvaid kõrvaklappe ning matkasaapaid 139,41 euro eest, väidetavalt vormi juurde, kuigi vormielementide ostmine käib ainult läbi riigihanke. Kui dokumendid on tõesed, siis tegemist on ametialase kuritarvitamise ning läbipaistva ja ausa juhtimise põhimõtete rämeda eiramisega eetilise käitumise etaloniks olevas riigiasutuses,“ lausus Artur Talvik.