Ekstöötaja: Lindakivist koondati mitte-keskimeelsed

 (76)
Mudelid
Foto: Ilmar Saabas

Lindakivi kultuurikeskuse endise töötaja sõnul algas linnavõimu poolne sekkumine juba mõne aasta eest, kui endise direktori kohale võeti keskeriharidusega elektriinsener ning Keskerakonna ideedega mitte kaasa läinud töötajad koondati.

Lindakivi kultuurikeskuses töötanud 30-aastase kultuuritööstaažiga peaadministraator Maire Pragi koondati keskusest mõne aasta eest, sest polnud kõrgemalt uuele direktorile edasi antud ideedega nõus.

"Peaadministraatori ametikoht koondati ära, seejärel moodustati uus direktori asetäitja koht, kes võttis üle ka administraatori kohustused."

Samal ajal koondati veel mitu inimest, kes polnud keskerakondliku taustaga.

"Sellest taheti mitteametlikult teha vene kultuurikeskust. Need otsused ei tulnud uuelt direktorilt endalt, vaid kõrgemalt poolt. Valimised olid tulemas," peab Pragi põhjuseks.

Et elektriinsenerist uus direktor ei saanud ülesannetega hakkama, sunniti ta Pragi sõnul lahkuma, seejärel võetigi sellele kohale Katrin Siska, kelle asetäitjaks saab olema Sergei Maasin.

"Üldiselt arvatakse maja sees, et äkki Siska on väga tubli noor inimene, ei saa ju eelarvamusega suhtuda. Aga mine tea."