Ekspert: Kesk pole kampaaniaga üle pingutanud

 (58)
Ekspert: Kesk pole kampaaniaga üle pingutanud
Foto: Andres Putting

Kuigi kampaaniate edukuse üle on veel vara otsustada, leiab propagandaekspert Agu Uudelepp, et kõige nähtavam kampaania on kahtlemata olnud Keskerakonnal.

Uudelepp ütles Delfile, et valimispäevani on ligi neli nädalat ja juhtuda võib palju. Siiski on Keskerakond oma kampaaniaga teistest selgelt välja paistnud.

“Sellel on kaks põhjust. Esiteks paistab neil olevat kõige rohkem raha ja seetõttu oli nende välikampaania kõige silmatorkavam. Teiseks suudab Keskerakond luua igal nädalal mõne sündmuse või tõstatada mõne teema, mis tagab tasuta meediatähelepanu,” selgitas Uudelepp.

Nii ongi Uudelepa hinnangul Keskerakond suutnud oma sõnumi inimeste aitamisest palju paremini valijaskonnani viia kui teised erakonnad oma lubadused.

Sealhulgas märgib, et massiivse kampaania juures Keskerakond üle pingutanud ei ole. “Üle pingutanud ei ole praegu veel keegi. Kommenteerijad kipuvad ära unustama, et erakonnad teevad kampaaniaid oma valijatele, mitte kitsale arvajate grupile. Kuni valijad on rahul, ei pöörata konkurentide ja kindlate mittevalijate põlastavatele kommentaaridele mingit tähelepanu,” ütles propagandaekspert.