EKSPERIMENT | Kas tervishoiuasutused annavad koroonaviiruse sümptomitega inimesele nõu, mis võiks haigust hoopis levitada?

 (102)
Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik on koroonahaigete ravimiseks valmis. Nad peaksid viibima säärases palatis, kus meedikud kaitsevad end vastavate kaitserõivastega.
Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik on koroonahaigete ravimiseks valmis. Nad peaksid viibima säärases palatis, kus meedikud kaitsevad end vastavate kaitserõivastega. Foto: Ilmar Saabas

Kuigi terviseamet tuletab juba nädalaid haiglatele ning perearstikeskustele meelde, et koroonakahtlusega haigeid ei tohi vastuvõtule teisi nakatama kutsuda, tegutsevad osad tervishoiuasutused seni risti vastupidi.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!