Eksminister Ligi: kaitseväele pole vanavara vaja

 (93)
Eksminister Ligi: kaitseväele pole vanavara vaja
Foto: Eesti Ekspress, Tiit Blaat

Endine kaitseminister ja praegune riigikogulane Jürgen Ligi (Reformierakond) nentis prantslaste poolset sõjatehnika pakkumist kommenteerides, et tegemist on varustusega, mis kuulub vanavara hulka.

„Vanavara pakkumisi saabub kaitseministeeriumidesse kogu aeg, kahju vaid, kui keegi neid levitab,“ ütles Ligi Päevaleht Online’ile.

„Ja militaarstruktuurides ning pressis on alati inimesi, kes tahaksid jäädvustada end võimalikult raskesse terasesse,“ lisas ta.

Antud pakkumine näib kuuluvat Ligi hinnangul vanavara hulka.

„Ma pakun, et ta ei haaku meie kinnitatud hankeplaanidega, ammugi ei haaku ta tegelike eelarvevõimalustega,“ lisas ta.

„Raske raua puhul peab entusiastidele jahutuseks ütlema, et üks korralik tank koos logistiliste ja infrastruktuurikuludega maksab suurusjärgus 100 miljonit krooni ja jutt saab käia alates 50 tankist,“ ütles Ligi.

„Üks roomik, aga neid kulub palju, maksab 2 miljoni kanti. Vaja on ka eraldi harjutusuväljakuid, mis tähendab kõva laastamistööd ja omandivaidlusi,“ jätkas ta ning lisas, et vastane, kes militaarsetes unenägudes ilmub, opereerib aga korraga mitte kümnete, vaid tuhandete tankidega.

„Ma ei tahaks kellegi südant murda, aga ütlen siiski, et hoopis tõrjerelvad ja lahingumasinad on need, millest meil on praktiline abi ja millega me NATO strateegiates sisuliselt haakuda suudame,“ ütles Ligi.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Onlines