EKRE poliitik: Haapsalu pagulane võis tahta oma naise elusalt süüdata


MIDEAST-CRISIS/IRAQ
Foto on illustreerivFoto: MOHAMMED SALEM, REUTERS

EKRE poliitik Henn Põlluaas ütles kolmapäeval riigikogus, et väidetavalt sidus Haapsalus hiljuti perevägivalla tõttu vahistatud pagulane oma naise radiaatori külge, kallas ta üle süütevedelikuga ja ähvardas põlema panna.

Põlluaas rääkis seda kolmapäevases riigikogu infotunnis. Lääne Elule rääkis ta sellest natuke lähemalt. Tema sõnul päästis olukorra hullemast tugiisik, kes jõudis peretüli lahendama ja kutsus ka politsei.

Ei Haapsalu politsei ega Lääne ringkonnaprokuratuur ei kinnitanud ega lükanud seda väidet ümber. Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Annely Erm kritiseeris Põlluaasa riigikogus juhtumist rääkimise eest, sest see võib tunnistajaid mõjutada.

"Loevad lehest, et sidus kinni, ja pärast tunnistavadki, et sidus kinni, ise selgelt mäletamata, kust see info pärineb," ütles Erm.

Antud asja eeluurimine on alles algusjärgus, mistõttu pole teada, millal see võiks kohtusse minna. Naise kallal vägivallatsenud pagulane on eeluurimisvanglas vahi all.

Erm lisas, et mees oli naise kallal vägivallatsenud ka varem ja tüli tekkis isiklike suhete pinnalt.

Vahejuhtum, millest Põlluaas rääkis, toimus 12. novembril. Politsei teatel ähvardas mees peretüli ajal oma naist tapmisega.