EKRE nõuab topeltkodakondsusega Randpere ja Sooääre riigikogust lahkumist

 (363)
Kokkavad prominendid
Foto: Eero Vabamägi

Riigikogu liikmed Imre Sooäär ja Valdo Randpere kui topelkodakondsust omavad saadikud peavad parlamendist lahkuma, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsoon ning esitas sellekohase ettepaneku riigikogu juhatusele.

"Vastavalt seadusele kaotab isik Eesti kodakondsuse juhul, kui ta võtab endale muu riigi kodakondsuse," märgib Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Kuna põhiseaduse ja riigikogu valimise seaduse kohaselt võivad riigikokku kandideerida ainult Eesti, mitte muu riigi ega topeltkodakondsust omavad kodanikud, siis ei tohi Sooäär ega Randpere olla parlamendi liikmed," lisas Põlluaas.

"Tekib küsimus, kelle huve esindavad riigikogu liikmed, kes omavad ka teiste riikide kodakondsust. Tegemist on selge julgeolekuriskiga," ütles Põlluaas.

Riigikogu juhatuse esimees Eiki Nestor ütles ERR-i uudisteportaalile, et tema Randpere ja Sooääre parlamendist lahkumiseks alust ei näe.


"Mul praegu puudub küll igasugune võimalus arvata, et vabariigi valimiskomisjon oleks siin eksinud. Tegemist on Eesti kodanikega, kes on vähemalt 21 aastat vanad ja nende registreerimisel valimistel kandidaadiks komisjon käitus õigesti," kommenteeris Nestor.