EKRE noortekogu koondas kosmilised jõud eesti etnilise rahvusluse teenistusse

 (20)
Sinise Äratuse rituaal
Sinise Äratuse rituaalFoto: Sinine Äratus

Kolmapäeval kogunesid Tartus EKRE noorteliikumise Sinine Äratus aktiivsemad figuurid, et tähistada ühenduse neljandat sünnipäeva. Kalevipoja kuju juures viidi läbi soomeugrilik rituaal eesmärgiga koondada kosmilised jõud eesti etnilise rahvusluse teenistusse, teatas Sinine Äratus.

"Me olime neli aastat tagasi ja oleme nüüd eelkõige rahvuslased," kõneles Sinisele Äratusele liikumise juht Ruuben Kaalep. "Meid toob poliitikasse üksnes sisemine kohustus tagada eestlastele igavene tulevik ja uus rahvuslik ärkamine. See ülesanne on suurem ja võimsam kui poliitika. Uus rahvuslik ärkamine sünnib niisamuti kunstis, muusikas, filosoofias," soovitas Kaalep patriootlikel noortel kanda natsionalistlikku meelsust ka oma hobides ja igapäevategevustes.

"Vale oleks ajalugu tagasi pöörata," ütles Sinise Äratuse juhatuse liige Kert Urmas Raudvere. "Meil tuleb alles hoida traditsioone, ja mitte iga üksikut eraldi, vaid nende sisu. Siis saame me luua taas kord midagi uut, kui pilved hakkavad Euroopa kohalt hajuma. Ei saa jätta rõhutamata, et tõeline rahvuslane seab isamaa ettepoole kõigest muust."

Seejärel andis iga kohalviibija pühaliku vande Sinise Äratuse lipule ja viidi läbi traditsiooniline rituaal, mis pöördus taevatähtede poole. Eestlaste järeltulijad peavad kaugemas tulevikus rändama mööda galaktikat ja avastama Universumi saladusi, usub Sinine Äratus.

Sinise Äratuse asutasid 30. novembril 2012 Tartus seitse eesti patriooti eesmärgiga juhtida rahvusliku maailmavaate levikut noorema põlvkonna seas ja seeläbi panna alus eestlaste uuele ärkamisajale.