EKRE ministrid on Mart Helme, Martin Helme, Mart Järvik, Rene Kokk ja Marti Kuusik

 (61)
Täiendatud kell 14.42
EKRE ministrid on Mart Helme, Martin Helme, Mart Järvik, Rene Kokk ja Marti Kuusik
EKRE volikoguFoto: Ilmar Saabas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kinnitas täna koalitsioonilepingu ja ministrikandidaadid. Siseministriks saab Mart Helme, rahandusministriks Martin Helme, maaeluministriks Mart Järvik, keskkonnaministriks Rene Kokk ja välismajanduse ministriks Marti Kuusik.

EKRE esimees Mart Helme on Keskerakonna ja Isamaaga saavutatud koalitsioonileppe sisuga rahul. „Lepingus on kaitstud meie erakonnale ja valijatele olulised lubadused. Kavatseme valitsuses näidata oma põhimõttekindlust Eesti eest seismisel ning ausa ja tõhusa riigivalitsemise korraldamisel,“ ütles Helme.

Helme kinnitusel hakkavd EKRE ministrid hakkavad tööle selle nimel, et Eesti oleks kõige turvalisem ja puhtaima elukeskkonnaga ning maksumaksja rahaga kõige mõistlikumalt ümber käiv riik Euroopas. "Ja et
riik ei veeretaks oma ettevõtjate ja põllumeeste teele kõikvõimalikke
bürokraatlikke takistusi, vaid tagaks õiglase konkurentsi, aitaks neil
toota lisaväärtust ja jõuda välisturgudele," ütles Helme.

Mart Helme, Martin Helme ja Rene Koka asemel asuvad tõenäoliselt riigikogu liikmeks Urmas Espenberg, Arno Sild ja Kai Rimmel. Espenberg kogus Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine ringkonnas kandideerides 1974, Arno Sild Võru-, Valga ja Põlvamaal 575 ning Kai Rimmel Harju- ja Raplamaal 873 häält.