EKRE kutsub riigikokku Eesti suveräänsusest kõnelema Venemaaga ühistest väärtustest rääkiva Varro Vooglaiu

 (329)
Ekspressi debatt
Varro VooglaidFoto: Tanel Meos

Järgmisel neljapäeval toimub riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Eesti Vabariigi suveräänsus" arutelu, kuhu EKRE kutsus esinema SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht Varro Vooglaiu, kes eile avaldatud artiklis rääkis sellest, kuidas Eestil on Venemaaga ühised väärtused.

"Klähvida igal võimalusel Venemaa suunal ja samal ajal nühkida end väikese koerakese kombel vastu USA näilist turvalisust pakkuvat säärt – olgem ausad, niisugune teguviis annab tunnistust argusest, nõrkusest, haletsusväärsest hädisusest ja posttraumaatilisest neurootilisest alaväärsuskompleksist, mitte aga tõeliselt vabale, iseseisvale ja enesekindlale riigile kohasest aust ja väärikusest," kirjutas Vooglaid.

"Just samuti on küsitav, kas Venemaaga meid tõepoolest enam miski ei ühenda. Jääb mulje, et ajuloputus-pesuveega visatakse välja ka laps – ühised väärtused nagu kristlik maailmatunnetus ning austus perekonna ja moraalsete põhiväärtuste vastu," kirjutas Vooglaid.

Teised Eesti suveräänsusest rääkijad on EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme, ajaloodoktor Jaak Valge ja EKRE riigikogu fraktsiooni liige Henn Põlluaas.