Eino Baskin lõi uue teatri

 (91)
Eino Baskin
Postimees/Scanpix

Vanameister Eino Baskin avab uue teatri 14 näitlejaga, kellest enamik on Vanalinnastuudiot tabanud võimumuudatuste tõttu sealt lahkunud.

“Vanalinnastuudios polnud minu jaoks enam tööd, keegi ei pakkunud seda,” rääkis Baskin Eseti Päevalehele. “Ja nägin, et see, mis nemad kavatsevad teha, ei ühtinud minu arvamuste ja maitsega. Mõtlesin, et lähen oma teed edasi.”

Baskini uues teatris astuvad üles peamiselt need, kes olid sunnitud Vanalinnastuudio uue direktori Tiit Ojasoo pärast lahkuma: Anne Paluver, Raivo Rüütel, Egon Nuter, Vello Janson, Liina Tennosaar, Kadri Adamson. Truppi kuuluvad ka Marika Korolev, Raivo Mets, Tõnu Kilgas, Rita Raave. Kaasalöömise nõusoleku on andnud Ines Aru ja Aarne Üksküla.

Ka uue teatri repertuaar on suuresti Vanalinnastuudio oma, mängima hakatakse tükke, mis Ojasoo ajal repertuaarist maha võeti: Urmas Lennuki näidend “Kadrioru vanad”, Anouilh’ “Linnud”, Fosteri “Tipsutajad”.

Vana Baskini teatri esietendus, Neil Simoni uus näidend “Pentsik paar” jõuab vaatajate ette 27. märtsil Salme kultuurikeskuses. Lavastab Baskin ise, mängivad Raivo Rüütel, Egon Nuter, Anne Paluver ja Kadri Adamson.