Eilset Ida-Viru reisi kärpinud peaminister Rõivas kohtus täna Riias Hiina peaministriga

 (56)
Eilset Ida-Viru reisi kärpinud peaminister Rõivas kohtus täna Riias Hiina peaministriga
Foto: Andres Putting

Eile pingelise olukorra tõttu valitsuses Ida-Virumaa ringsõidu ära jätnud peaminister Taavi Rõivas on täna Riias, kus kohtub Hiina Rahvavabariigi peaministri Li Keqiangiga.

Peaminister Taavi Rõivas kohtub täna ennelõunal Riias Hiina Rahvavabariigi peaministri Li Keqiangiga, et arutada, kuidas hoogustada Eesti-Hiina majanduskoostööd ning edendada Eesti ettevõtete huvisid Hiina turul. Kavas on arutada, kuidas liigutada kaubavoogusid mööda uut Siiditeed Hiinast Euroopasse ja tagasi, kasutades selleks Eesti taristu võimalusi.

Pärastlõunal osaleb Rõivas Riias toimuval Hiina ning 16 Kesk- ja Ida-Euroopa riigi tippkohtumisel.

Peaminister Rõivas naaseb Eestisse täna hilisõhtul.

Eile pidanuks Taavi Rõivas sõitma ringkäigule Ida-Virumaale, kuid teatas ootamatult visiidi ärajätmisest, põhjuseks pingeline seis valitsuses, kus juba neljapäeval läks ministrite vahel teravaks seoses riigikogulaste riigifirmade nõukogudesse kuumise teemaga, eile kujunes aga lausa avalik vastasseis ja koalitsioonipartnerite IRLi ja SDE ministrid kutsusid rea reformierakondlasi nõukogudest tagasi.

Täna kinnitati valitsuse kommunikatsioonibüroost, et peaminister eile õhtul siiski Ida-Virumaale jõudis ja päris ära ringsõitu ei jäetud.