Eile hädamaandumise teinud Estonian Airi lennukil purunes rehv ka poolteist kuud tagasi

 (35)
Täiendatud 15:41
Estonian Air hädamaandumine  2014
Estonian Airi hädamaandumine eile õhtul Tallinna lennuväljale.Foto: Martin Dremljuga

Estonian Airi Bombardier CRJ 86-ga, mis pidi eile Tallinna lennuväljal purunenud rehvi tõttu hädamaandumise sooritama, juhtus sarnane intsident ka poolteist kuud tagasi Amsterdami Schipholi lennujaamas.

30. juunil Amsterdami Schipholi lennuväljalt kell 9.15 startinud Estonian Airi lennuk oli õhku tõusmas, kui hoovõtul tuvastati tehniline rike, mille tõttu õhkutõus katkestati.

Mis aga neid purunemisi põhjustab, näitab Estonian Airi pressiesindaja Ilona Eskelineni sõnul põhjalik uurimine. "Põhjustest saame rääkida siis, kui meil on vastavad faktid ja uurimistulemused teada. Hetkel käib tihe infovahetus Air Maintenance Estoniaga, lennuki- ja rehvitootja ning teiste koostööpartneritega," kinnitas ta.

Eskelinen kinnitas, et lennufirma suhtub juhtumitesse väga tõsiselt ja kui uurimistulemused toetavad rehvide ja rehvitootja vahetuse vajadust, siis arutatakse seda kindlasti lennukitootjaga. Nimelt ei saa rehvitüüpi suvaliselt vahetada, vaid see on igale lennukitüübile koos kindla margiga rangelt ette määratud ja lennuettevõte ei saa rehvitootjat vabalt valida.