Eile Eestisse jõudnud Ukraina tööjõu seas on kolm koroonapositiivset

 (1089)
Ukraina võõrtööliste tšarterlennul viibis paar koroonapositiivset inimest.
Ukraina võõrtööliste tšarterlennul viibis paar koroonapositiivset inimest.Foto: Jaanus Lensment

Eile pärastlõunal maandus Tallinnas lennuk, mis tõi Ukrainast Eestisse 170 võõrtöölist. Pärast maandumist tehti kõigile koroonaviiruse testid ning terviseamet kinnitas, et praeguse seisuga on kolm nakatunut.

Tallinna jõudnud võõrtöölised suunati pärast maandumist SYNLAB-i meditsiinilabori telki, kus neilt võeti koroonaproov, mille tulemused selgusid tänaseks. Terviseameti pressikonverentsil kinnitas ameti juhi kohusetäitja Mari-Anne Härma, et koroonaviirus on tuvastatud kolmel võõrtöölisel, kuid testide tulemuste laekusel võib nakatunuid veelgi lisanduda.

Kõik siia tulnud 170 inimest peavad kõik viibima kaks nädalat enne tööleasumist tööandja pakutud ruumides karantiinis. Terviseameti sõnul käsitletakse ettevõtjaid, kes nakatunud võõrtöölised koju transportisid, kontaktsetena ning Terviseamet hoiab neil silma peal.

Teisipäeval võõrtöölistel vastas käinud Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo märkis toona, et ei usu, et mõnel töölisel koroonaviirus avastatakse. „Meil oli kokkulepe, et haiged inimesed ei tohi lennukisse tulla," ütles ta. Täna pärast positiivsete proovide selgumist ja küsimust, et miks nad näiteks kohe Ukrainas proove ära ei võtnud, ütles Tõnissoo vaid, et nad täitsid Eesti seaduseid, viidates riigi korrale, et koroonatesti tuleb teha riiki kohale saabudes.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!