Eiki Nestor: Siim Kallase tagasituleku põhjus on soov päästa Reformierakonna valimistulemus

 (127)
Andrus Ansip ja Siim Kallas
Andrus Ansip ja Siim KallasFoto: Ilmar Saabas

Põhjus, miks Siim Kallas tahab nii kiiresti ja jõuliselt naasta Eesti poliitikasse, on Reformierakonna soov teha hea tulemus 2015. aasta riigikogu valimistel, leidis SDE riigikogu fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor.

"Eks elu näitab, kas nad pole mitte selle sammuga juba hiljaks jäänud. Reformierakonnal on võimalus valida uue esinumbri ja tuntud-teatud esinumbri vahel. Kallase naasmine tähendab soovi tuua tagasi varasem toetajaskond põhimõttel, et "vana hea Reformierakond on tagasi"," ütles Nestor Delfile.

"Europarlamendi valimised on selle variandi edukuse testimiseks vägagi sobivad. Siit ka näiline kiirustamine, sest need valimised on kohe saabumas. Ja isiklikus plaanis saab Kallasel ju töö Brüsselis sügisel igal juhul läbi," jätkas ta.

"Kui tal on soov poliitikas jätkata, siis aktiivne tegevus kindlustab talle ka suurema toetuse. Kõrvalseisjal on küll suurem vabadus arvamuse avaldamiseks, aga "pildile" ta nii sageli ei pääse," leidis Nestor.

"Võrreldes teiste kandidaatidega, kes on pikka aega valitsusse kuulunud, on Kallasel ka lihtsam välja vabandada vahepeal tehtud vigu," lisas ta.

Küsitlus #118543