Ei kommentaari läheb eesti keele eksamile

 (79)

Tallinna Lasnamäe mehaanikakooli direktor Vladimir Belõi läheb aprilli alguses eesti keele eksamile, mille sooritamine on talle töökoha säilitamiseks hädavajalik.

Keeleinspektsioon tegi Belõi tööandjale jaanuaris ettepaneku lõpetada “ei kommentaari” vastusega kurikuulsaks saanud mehega tööleping, kirjutab Eesti Päevaleht.

Belõi asi vaadatakse läbi lähiajal, sest aprilli esimese kümne päeva jooksul läheb ta korduseksamile, ütles haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu büroo peadirektor Märt Tomson. “Otsustasime, et vaatame asja uuesti läbi ja kui saame eksamitulemused kätte, siis teeme oma otsuse.”

Esimest korda pidi Belõi eksamile minema eelmise aasta jooksul, kuid jättis siis eksami tegemata, öeldes, et tegeleb intensiivselt eesti keele õppimisega.

“No loomulikult on see asi problemaatiline, aga kui silmas pidada seda, kuidas kooli tegelikult juhitakse — praegu on see paratamatult vene õppekeelega kool, siis selles mõttes on Belõil asi korras, kooli juhib ta hästi,” sõnas Tomson. “Aga keelenõudeid tuleb ikka täita.”