Eetikanõunik: Samost läks Ansipi Sotši-sõidu tühistamist nõudva petitsiooniga liiale

 (81)
Tarmu Tammerk
Tarmu TammerkFoto: Andres Putting

Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" 2. veebruaril teatas saatejuht Anvar Samost, et algatab allkirjade kogumise peaminister Andrus Ansipi Sotši olümpiamängudele sõitmise vastu.

Pärast saadet avaldaski ta keskkonnas petitsioon.ee pöördumise, kus kutsub andma allkirju, et Ansip Sotši ei sõidaks, sest peaministri osalemine olümpial oleks tõlgendatav toetusavaldusena Venemaa presidendi ebademokraatlikule käitumisele, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Sotši olümpiamängude ja poliitika vaheline seos on ilmne ja selleteemaline arutelu ajakirjanduses on igati põhjendatud. Küsimus on selles, kui asjakohane on ERRi saatejuhil algatada poliitilist kampaaniat," leidis ERRi rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

"ERRi hea tava dokumendi sõltumatuse peatükis (p 2.1) on juttu sellest, et ajakirjanikud ei deklareeri oma eelistusi sellisel viisil, mis võib ohtu seada ERRi sõltumatuse. Kampaania algatamine peaministri Sotši sõidu ärajätmiseks paraku aga on saatejuhi eelistuste ülemäärane eksponeerimine,"