Eestlane Soomes, otsusta kohe ära: kas tahad tulla koju või jääda vähemalt poole aprillini Soome?

 (123)
Tallinn - Helsingi - Tallinn 02.01.2019
Tallinn - Helsingi - Tallinn 02.01.2019Foto: Madis Veltman

Sarnaselt Eestile hakkab Soome edaspidi rakendama piiridel ranget kontrolli ning väljaspoolt tulijad enam sisse ei lasta. Piirid pannakse kinni neljapäeval, 19. märtsil.

Välisministeerium palub Eesti kodanikel, kes plaanivad Soomest koju naasta, teha seda kohe. Eestlased, kes aga tahavad jääda Soome, peavad arvestama, et piirid on kinni eriolukorra arvatava lõpuni ehk 13. aprillini.

Eestlased, kes Soomest siia naasevad, peavad jääma kaheks nädalaks koju isolatsiooni.

Välisministeerium teatas täna, et Soome parlament kavatseb homsest kehtestada eriolukorra, mille meetmete hulka võib kuuluda inimeste liikumise piiramine, piiride sulgemine ning riiki sisenejatele karantiin.

Alates tänasest on Tallinna ja Helsingi vahelises laevaliikluses muudatused, aga veel liiguvad Tallinki laevaliinid Helsingi-Tallinn ja Tallinn-Helsingi suunal ning kaubavedu ka Muuga-Vuosaari liinil.

Helsingist Tallinna saab praegu endiselt reisida Tallink Grupi shuttle-laevadega Star ja Megastar. Pileteid saab broneerida Tallinki kodulehel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!