Eestis viibivad Prantsuse mereväe õppelaevad

 (10)
Prantsuse mereväe õppelaevad Tallinnas
Prantsuse mereväe õppelaevad TallinnasFoto: kaitsevägi

Ligi kuu aega kestva merepraktika raames külastavad sel nädalal Tallinna Prantsuse mereväe õppelaevad Panthère ja Chacal.

Tallinna Vanasadamas peatuvate õppelaevade pardal omandavad kadetid praktilise meresõidukogemuse ja navigeerimisoskused, teatas kaitsevägi.

Laevade komandörid leitnant Manuel Bienvenu ja leitnant Romain Rosell tegid saabudes traditsioonilise viisakusvisiidi Tallinna linnavalitsusse ja kohtusid mereväe ülema mereväekapten Sten Sepperiga.

Kadetid, nende juhendajad ja laevade meeskonnad saabusid Tallinnasse kolmapäeval, neljapäeval tutvusid kadetid NATO küberkaitsekeskusega. Lisaks väljaõppeprogrammile on kadettidel vabal ajal võimalus külastada ka Tallinna vaatamisväärsusi.

Bretagne’s, Lanveoc-Poulmic’s asuva Prantsuse mereväeakadeemia (École navale) õppelaevade kodusadamaks on Bresti mereväebaas.

Leopard-klassi laevad võeti Prantsuse mereväes kasutusele 1982. aastal ja nende meeskond koosneb reeglina kuni 20-st kadetist koos instruktorite ja tegevteenistuses ohvitseridega.

Enne kodusadamasse naasmist läbivad laevade meeskonnad merepraktika viimase osa Läänemerel.