Eestis raisatakse ühe inimese kohta rohkem kui kilo toitu nädalas

 (34)
Eestis raisatakse ühe inimese kohta rohkem kui kilo toitu nädalas
Jõulude ajal suurenevad nii toidu tarbimine kui raiskamineFoto: Raivo Tasso

Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ) kutsub pühade eel ja ajal üles varuma toitu mõistlikus koguses ning vähendama toidu raiskamist.

Arengukoostöö Ümarlaua poliitikaekspert Evelin Andrespoki sõnul suurenevad jõulude ajal nii toidu tarbimine kui raiskamine.

Euroopa Komisjoni uurimus näitab, et Eesti majapidamistes raisatakse ühe inimese kohta rohkem kui kilo toitu nädalas.

"Kui peres on kaks täiskasvanut ja kaks last, tähendab see keskmiselt neli ja pool kilo ära visatud toitu nädalas. Arvestades, et jõulude ajal ostetakse tavapärasest rohkem toitu, on tegelikud kogused ilmselt veelgi suuremad," ütles Andrespok.

Ta selgitas, et osa meie toidust tuleb arengumaadest, kus on puudus nii põllumaast kui veest. "Toidu raiskamine hävitab ressursse nagu vesi, põllumaa ja elekter, tekitab prügi ning aitab kaasa kliimamuutuste tekkele," rääkis Andrespok. "Hoides kokku vaid veerandi maailmas ära visatavast toidust jätkuks piisavalt süüa 870 miljonile maailma näljahädalisele."

Hästi planeeritud pidusöök säästab keskkonda ja austab toidu kasvatanud talunikke. Toidu targaks kasutamiseks vaja järgida mõnda lihtsat reeglit:

* Ole toidukoguseid planeerides realistlik. Tee ostunimekiri retseptide alusel. Kui eelmise jõulu ajal jäi enamik toitu üle, võid sel korral julgelt koguseid vähendada.

* Toitu ostes vaata “parim enne” kuupäeva, et saaksid järele jäänud toitu kasutada ka peale jõululaupäeva.

Seotud lood:

* Ostudega koju tulles tõsta külmkapis vanemad toiduained ettepoole. Nii vähendad riski, et samal ajal on avatud mitu sama toote pakki, millest osad juba hallitavad.

* Lauas olles ära kuhja taldrikutele võimalikult palju toitu, külalised saavad ise soovi korral juurde tõsta.

* Kasuta jääke nutikalt – lihaülejääkidest, veidi nässakatest juurviljadest ja veinilõpust saab imehea puljongi või kastmepõhja. Puuviljadest saab teha tervisliku kokteili või magustoidu.

* Sügavkülmuta – kui toitu jäi palju üle, siis pane osa sellest väikeste portsonitena sügavkülma. Neid on hiljem mugav kasutada, kui on vaja ruttu toekat lõunat.

* Kontrolli oma külmkapi tervist – toit säilib kõige paremini 1 ja 5 kraadi vahel.

* Vii ülejäägid komposti. Kui Sul on aed, tee endale kompostihunnik ja vii sinna jäätmeid ka talvel. Nii vähendad prügi kogust ja saad järgmisel aastal hea mulla.

* Mõtle majanduslikult – toidu raiskamine on raha raiskamine.