Eesti tugevdab valvet piiridel ning täiendab patrullide relvastust

 (116)
Piirivalve lennusalga helikopter tuukriõppusel
Piirivalve lennusalga helikopter tuukriõppuselFoto: Rauno Volmar

Siseminister Hanno Pevkur kohtus täna kaitsepolitsei peadirektori Arnold Sinisalu ning politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheriga. Lepiti kokku, et nii Eesti maismaa, vee kui õhupiiril tugevdatakse valvet. Samuti on juba praeguseks võetud täiendava kaitse alla Prantsuse suursaatkond, teatas siseministeerium.

"Terrorirünnak Pariisis mõjutab inimeste turvatunnet kindlasti kogu Euroopas. Tugevdame nii lennujaamas, sadamas kui maismaa piiripunktides inimeste kontrolli, samuti oleme tihedas kontaktis oma partneritega, et olukorda üle-euroopaliselt monitoorida," täpsustas Pevkur.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri sõnul saavad patrullid täiendavat varustust, sealhulgas relvastust. "Oleme kõrgendatud tähelepanu alla võtnud ka lähiajal toimuvad avalikud üritused," ütles Vaher.

Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu ütles, et hommikust peale on ametil tihe suhtlus Euroopa partneritega ja kogutud maksimaalselt infot Pariisis toimunust. "Mõistetavalt on Prantsusmaa kolleegidel praegu väga keeruline olukord ja lisainfot täieneb pidevalt. Hetkel ei ole ohutase Eestis muutunud, aga hoiame olukorral aktiivselt silma peal ja vajadusel reageerime kiiresti," sõnas Sinisalu.