Eesti tellis Hiinast 11 miljoni dollari eest isikukaitsevahendeid

 (162)
Nakkuskliinik, palat
Nakkuskliinik, palatFoto: Ilmar Saabas

Riigihalduse minister Jaak Aab sõlmis täna keskse hankelepingu Hiina ettevõtjaga, kellelt tellitakse kaitsemaskid, -kindad, -prillid, -ülikonnad ja muud isikukaitsevahendid.

Rahandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, välisministeeriumi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) koostöö tulemusena leiti tarnija. Ühendatud meeskonna töö tulemusena õnnestus täna sõlmida tarneleping Hiinas asuva ettevõttega.

Tehtud tellimus on suuremahuline, sest sisaldab nii haiglate, hooldekodude, päästeameti, politsei- ja piirivalveameti ning teiste ametkondade vajadusi. „Ainuüksi kaitsemaske tellisime 7,6 miljonit. Tellimusele lisandusid ka kindad, kaitseülikonnad, kaitseprillid ja teised kaitsevahendid,“ ütles Aab. „Tellimuse kogumaksumus on 11,4 miljonit dollarit.“

Tellimus valmib 10-20 päevaga, kuid on tõenäosus esimene osa tarnest saada ka varem. Ministri sõnul on töös ka teisi väiksema mahuga tellimusi, et tagada kriitilised kaitsevahendid enne Hiina tarne saabumist.

„Riskide hajutamiseks üritavad haiglad ja ministeeriumid hankida kaitsevahendeid erinevatelt pakkujatelt. Väiksemad kogused on juba kohale jõudnud ja laiali jaotatud,“ lisas Aab. „Kogu maailmas on suur nõudlus kaitsevahendite järgi, tavalised lepingud ja tarneahelad ei toimi. Seepärast tulebki kõike hankida erakorraliste tellimuste abil.“

Samal ajal töötab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Eesti ettevõtjatega, kes on pakkunud oma abi ja võimelised käivitama erinevate kaitsevahendite tootmise.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!