Eesti tegi ettepanekud ELi kriisimeetmete ühtlustamiseks

 (28)
Eesti ja Soome välisministri pressikonverents 30.08.2020
Välisminister Urmas ReinsaluFoto: Kiur Kaasik

Eesti tegi Euroopa Liidu (EL) Nõukogus ettepaneku Euroopa Liidu COVID-19 pandeemiaga seotud kriisimeetmete ühtlustamiseks.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul toetab Eesti piiravate meetmete varajase hoiatamise kokkulepitud raamistikku, ühiseid kriteeriume ja võimalust piiride sulgemine ja liikumispiirangud asendada paindlikumate meetmetega, kus piirangud koos vabatahtliku testimisega võimaldavad inimestel liikuda, aga ka töötada ja pakkuda teenuseid. "Peaksime tegema kõik endast oleneva, et vältida piiride täielikku sulgemist ja kasutama võimalusel muid, ühiselt kokku lepitud meetmeid haiguse leviku tõkestamiseks," lisas Reinsalu.

Eesti ettepanekute hulgas on esile toodud eelhoiatuste süsteem rakendatavate piirangute kohta ning vabatahtliku testimise meede, mis laseks inimestel kiiremini tööle naasta.

"Kuigi nakatunute suhtarv 100 000 elaniku kohta on kõikjal kasvamas, tuleb Euroopa Liidu ringis arutada, kuidas saaks arvesse võtta ka testimiste määra – liikmesriikidel on testimisel erinev võimekus," ütles Reinsalu. "Olulisim ongi leppida kokku liikmesriikide omavaheline koordinatsioon nii testide läbi viimisel kui ka teavitamine uute meetmete vastuvõtmisel."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!