Eesti suursaadik teavitas Euroopa Nõukogu Eestis rakendatud eriolukorra lõpetamisest

 (14)
Foto: Taavi Sepp

Eesti suursaadik Euroopa Nõukogu juures teavitas täna, Euroopa Nõukogu peasekretäri koroonaviiruse pandeemilise leviku tõttu kehtestatud eriolukorra lõpetamisest Eestis ning artikkel 15 alusel esitatud derogatsiooni lõppemisest seoses eriolukorra lõpuga.

12. märtsil 2020 kuulutas Eesti Vabariigi valitsus seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga maailmas ja viiruse Eesti-sisese leviku laienemisega riigis välja eriolukorra ja kehtestas piiranguid, teatas välisministeerium.

Kohustus teavitada piirangutest Euroopa Nõukogu tulenes Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsioonist ja selle kohaldamispraktikast.

Rakendatud meetmetest tulenevalt oli tegemist olukorraga, mis vastas konventsiooni artiklis 15 nimetatud hädaolukorrale. Teate tegemisega tagati, et Euroopa Inimõiguste Kohus saab võimalike tulevaste kaebuste lahendamisel võtta olukorra tõsidust kohaselt arvesse. Kõik võetud meetmed on kohtulikult kontrollitavad, sh Euroopa Inimõiguste Kohtu poolt ka artikli 15 kohaldamise ajal.

Vabariigi Valitsus otsustas, et eriolukord lõpeb Eestis 17. mail, mistõttu teavitab Välisministeerium eriolukorra lõppemisest ka teisi rahvusvahelisi organisatsioone nagu OSCE ja ÜRO.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!