Eesti saatkond Ühendemiraatides vajaks aastas 800 000 eurot

 (70)
Välisminister Sven Mikser
Välisminister Sven MikserFoto: Andres Putting

Araabia Ühendemiraatidesse saatkonna rajamine tuleb arutusele järgmise aasta eelarvestrateegia arutelude ning otsus peaks tulema veel enne suve. Esialgse plaani kohaselt vajaks uus saatkond püsikulude katmiseks 800 000 eurot aastas, millest 650 000 eurot läheks välisministeeriumi eelarvesse ja 150 000 eurot MKMi eelarvesse. Ühekordse maksena on lisaks vaja eraldada 75 000 eurot välisministeeriumile esinduse rajamiseks.

"Kui järgmise aasta eelarve saab kinnitatud, siis saatkonna avamisest Araabia Ühendemiraatides saame rääkida kõige varem järgmisel aastal," ütles välisministeeriumi meedianõunik Armo Vask. Tema sõnul on esialgu arvestatud, et saatkonna jaoks renditakse üüripind, mitte ei osteta või rajata hoonet.

"Välisministeerium toetab esinduse avamist piisavate ja pikaajaliste vahendite olemasolul. Ettevõtjate huvi piirkonna vastu on selgelt olemas, samuti tuleks esinduse avamine kasuks poliitiliste suhete arendamisele Pärsia lahe riikidega. Kohalolek regioonis annaks positiivse tõuke ka turismi arengule, konsulaarteenuste osutamisele ja Eesti kodanike abistamisele piirkonnas," on varasemalt märkinud välisminister Sven Mikser.

MKMi eelarverida kuluks saatkonda EASi esindaja saatmiseks.