Eesti Post keeldus "natsistliku" mälestusmargi väljaandmisest

 (303)
Eesti Post keeldus "natsistliku" mälestusmargi väljaandmisest
Harald Riipalu mälestusmark. Foto: Eesti Leegioni Sõprade Klubi

Kuigi riigikogu otsustas eile tunnustada neid Eesti kodanikke, kes tegutsesid okupatsiooniaastatel Eesti Vabariigi de facto taastamise nimel, keeldus Eesti Post valitsusest lähtunud survele viidates trükkimast Saksa mundris Nõukogude Liidu okupatsiooni kordumise vastu sõdinud Harald Riipalu mälestusmarki.

Eesti Leegioni Sõprade Klubi (ELSK) kavatses Rüütliristi kavaleri Riipalu 100. sünniaastapäevaks anda Minu Margi projekti kaudu välja väikse tiraaži postmarke, mille esialgsel kavandil oli kujutatud Relva-SSi Eesti Diviisi ohvitseri mundris Riipalu, kirjutab Õhtuleht.

"Päev enne, mil me pidime margid kätte saama, teatas aga Eesti Posti esindaja, et seda marki ei saavat mitte mingisuguselgi juhul trükkida. Selle olevat üle vaadanud spetsialistid ja margil olla sisuliselt nats," räägib ELSK juhatuse liige Andri Ollema.

Postifirma esindaja rääkis Ollema sõnul, et juba pärast Harald Nugiseksi postmargi väljaandmist mullu sügisel algas valitsusorganitepoolne surve Eesti Postile, et kuidas küll lasti selline mark välja: "Nüüd ei tahtvat nad uut valitsuse pressingut ning lisaks ei saavat lääneliitlased ega ka Venemaa meist aru."