Eesti poliitika: solvangud, sõim ja boikott

 (44)
Toompea loss
Postimees/Scanpix

Kuigi viimaste päevade pinged Tallinna ja Toompea võimuliitudes on toonud kaasa sõimlemisi ja avalikke solvanguid, ei usuta veel võimuliitude lõhkiminekut.

Linnapea Paltsu kodulehel asendusid reformiste ründavad artiklid nädala jooksul viie järjestikuse looga keskerakondlaste vastu. Palts võrdles keskerakondlasi viimati Karlssoniga, keda köögist välja visatakse, kuid kes ikka veel lihapalle taskusse topib, vahendab Eesti Päevaleht.

Tallinna linnavalitsuses jäi keskerakondlaste boikoti tõttu pidamata erakorraline istung. Tüliõunteks said linnavalitsuse sisekontrolöri ametikoht ja Vilde tee ühiselamu saatus.

Esmaspäevaõhtuste eelarvekõneluste kohta teatas rahandusministeeriumi pressiavaldus, et need toimusid “asjalikus õhkkonnas”.

Tegelikult paisus Toompeal kahetunnine vaidlus reformierakondlase Meelis Atoneni ja keskerakondlase Mailis Repsi sõnaduellini. Vaidlus jõudis väljenditeni stiilis “Minge haiglasse!” ja haridusministrile öeldi: “Mis sa, tütarlaps, seletad!”

Õli lisas tulle Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare nõue leida eelarvest raha kütuse kallinemise hüvituseks, lõpuks leiti 50 miljonit ühistranspordi hinnatõusu vältimiseks.

Vaidlused ei jõudnud siiski eelmise valitsusliidu tasemele, mil üks noor respublikaanist minister soovitas Rahvaliidu juhil otsesõnu vait olla ja laiali mindi vastastikuste ähvarduste saatel.