Eesti pilved on jõudnud maailma taevakaardile ehk eestlase foto oli WMO pilvekonkursil edukas

 (3)
Eesti pilved on jõudnud maailma taevakaardile ehk eestlase foto oli WMO pilvekonkursil edukas
Foto: Kairo Kiitsak

Maailma meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) 2017. aasta kalender on pühendatud pilvedele. Kalendrisse on kogutud parimad WMO Facebooki konkursile laekunud fotod ja nende sekka jõudis ka eestlase pilt.

WMO korraldatud pilvefotokonkursile laekus pilte 450 osalejalt. Nende hulgast jõudis 50 parima hulka Jõgeva gümnaasiumi 12. klassi õpilase Kairo Kiitsaku pilvepilt. Kiitsak oli ainus eestlane, kes finaali jõudis. Lõpuks kogus tema pilt üle 29 000 hääle ehk ligemale pooled 62 000 antud häältest.

50 parimast valiti omakorda välja 13 finalisti, kelle töödest koostati ka kalender. Rõõmustada tasub iseäranis selle üle, et oktoobrikuud ilmestavad ses kalendris nüüd imelised lained eestimaises taevas.

Kõrgelt hinnatud pilvefoto klõpsas Kairo Kiitsak Lääne-Virumaal Simunas 3. oktoobril 2014. Kiitsak tunnistab, et oli hämmingus sellisest taevast, mis näis talle millegi täiesti enneolematuna. Ta polnud kunagi varem näinud nii hästi formeerunud pilvi. Need olid lainelised kihtrünkpilved (Stratocumulus undulatus).

„Suureks boonuseks osutus ka päikeseloojang, mis muutis vaatemängu mitu korda ilusamaks, tuues värvid ja lained paremini esile. Paistab, et olin sel korral õigel ajal õiges kohas,” kommenteeris Kiitsak.

Keskkonnaagentuuril on koos riigi ilmateenistusega sellise tähelepanu ja eestlase võidukäigu üle hea meel. Kalendri endaga saab lähemalt tutvuda siin.