Eesti õhuväe ülem: Venemaa lendude arv Läänemere piirkonnas on märgatavalt tihenenud

 (86)
Eesti õhuväe ülem: Venemaa lendude arv Läänemere piirkonnas on märgatavalt tihenenud
AFP/Scanpix

Eesti õhuväe ülem brigaadikindral Valeri Saar kinnitas Delfile Taani kaitseministri sõnu, et Venemaa on viimastel kuudel lendude arvu Balti õhuruumis suurendanud.

Saare sõnul on Balti riikide õhuseiresüsteemid samuti tuvastanud lendude arvu kasvu Läänemere piirkonnas. Eriti tihedad on tema sõnul olnud viimased kaks-kolm kuud.

Samas on Saare kinnitusel kasvanud ka tuvastuslendude arv. "Seega on meil olukorrast Balti õhuruumis selge ülevaade," sõnas Saar.

Taani kaitseminister Nick Hækkerup ütles esmaspäeval, et Baltimaade õhuruumi turvavad taanlased on viimastel kuudel märganud Venemaa sõjalise aktiivsuse kasvu. NATO õhuturbemissioonis osalevad alates septembrist Šiauliai lähistel baseeruvad Taani õhujõudude hävitajad F-16.

Leedu ametiisikud on väljendanud korduvalt muret Kaliningradi oblasti militariseerimise pärast. Kaitseminister Rasa Juknevičienė ütles sel aastal avalikult, et Kaliningradi oblastis asuvad taktikalised tuumarelvad.

Vene juhtkond, millel on Ühendriikidega erimeelsused viimase raketikilbikava pärast, on viimasel ajal ähvardanud paigutada Kaliningradi oblastisse Iskanderi raketikomplekse.