Eesti Meedia ähvardab jätta Mart Kadastikku kopsakast pensionist ilma

 (45)
Mart Kadastik.
Mart Kadastik. Foto: Priit Simson

Peamiselt Postimehest ja selle müügist rääkiva elulooraamatu avaldanud endine Eesti Meedia juht Mart Kadastik on saanud ähvarduse, et oma endise tööandja kohta avameelitsemine võib ta firma pensionist ilma jätta.

Kadastik ütleb, et tema raamatus on ka kirjas fakt, et juba Heldur Tõnissoni omanikuks oleku ajal 1990. aastatel sõlmitud kokkuleppe alusel maksab firma talle pärast juhitöölt lahkumist kuni vanaduspensioni saamiseni tasu, mis lubab seni ära elada.

"Sisuliselt sain ma aastaid vähem palka ja firma kogus raha minu pensionifondi, et kindlustada mu toimetulek ajal, kui ma juhi ülesandeid enam täisjõuga täita ei suuda, aga vanaduspensioni veel ei saa," lausub Kadastik.

Kadastik ei soostu pensionisumma suurust ütlema, kuid kinnitab, et tegu on tema viimase kuupalga suuruse hüvitisega iga kuu lõpul, mis võiks Õhtulehe andmetel olla viiekohaline summa.

Kadastik ütles, et selle kuu pensionist ilmajäämine selgub siiski alles kuu lõpul, kui saabub laekumise päev, seetõttu on praegu veel vara ennustada, kas firma maksab talle pensioni välja või mitte.

Loe refereeritud artikli täisteksti Õhtulehest.