Eesti langevarjurid osalesid esmakordselt sõjaväelaste maailmameistrivõistlustel

 (3)
Eesti langevarjurid sõjaväelaste maailmameistrivõistlustel
Eesti langevarjurid sõjaväelaste maailmameistrivõistlustelFoto: Jall Laur

Ungaris Szolnokis toimusid 42. sõjaväelaste maailmameistrivõistlused langevarjuspordis, kus Eesti kaitseväelased osalesid esmakordselt.

Eesti Langevarjuklubi liikmetest tegevväelased osalesid seal oma meeskonnaga kujundhüpete kategoorias. Võistlustules oli 27 riiki ning eestlaste lõpptulemuseks sai 21. koht. Võistluse võitis kaheksandat korda järjest Belgia kaitsejõudude meeskond Hayabusa, teiseks tuli Katari esindus ja kolmanda koha sai Šveitsi meeskond.

Eesti langevarjurid sõjaväelaste maailmameistrivõistlustel Foto: Jall Laur

Võistkonna treeneri ja kapteni Kaido Raudvere sõnul oli tulemus ootuspärane: „Esimese viieteistkümne riigi koondised koosnevad professionaalsetest langevarjusportlastest, kelle treeningmahud on meie omadest kümneid kordi suuremad. See oli hea sissejuhatus ja ettevalmistus järgmisel aastal Hiinas toimuvatele 7. sõjaväelaste maailmamängudele, kus plaanime osa võtta erinevate langevarjuspordi alade kolmevõistlusest. Lisaks kujundhüpetele (formation skydiving) hinnatakse seal maandumistäpsust (accuracy) ja vabalangemises individuaalselt sooritatava harjutustekompleksi kiirust ja stiilipuhtust (style).“

Eestit esindanud võistkonda kuulusid Eesti Langevarjuklubi instruktorid Kaido Raudvere, Martin Jõesaar, Viido Naruskberg, Siim Põdra ja kaameramees Jall Laur.

Uudis ilmus esmalt Eesti Langevarjuklubi kodulehel skydive.ee.