Eesti kurdid päästis Lapimaal külma käest Soome päästjate kiire tegutsemine

 (21)
Levi, Lapimaa
Levi, Lapimaa. Pilt on illustreerivFoto: Levin Matkailu

Eile kirjutas Delfi, kuidas Soome päästeteenistus päästis eile pärastlõunal Lapimaal Enontekiös viis kurti eestlast, kelle auto oli käredas pakases üles öelnud.

Delfil õnnestus ühendust saada autojuhiga, kes katki läinud bussi juhtis, Raivo Pärnaga.

Ta kirjeldas, et koos sõideti Norrast Eesti poole, kui järsku Lapimaal langes temperatuur alla miinus kolmekümne. "Külma tõttu lõhkes kuskil mootoris midagi, mootoriõli voolas maha ning õliradikas külmus ära," kirjeldas mees.

"Jäime hätta, sest kohapeal polnud võimalik seda parandada. Võtsin esialgu ühendust oma ülemusega, kes omakorda võttis ühendust päästega," kirjeldas mees.

Ta oli üllatunud, kui kiiresti tuli kohale Soome päästeteenistus. Seltskond evakueeriti külma käest umbes 40 minutiga ning nad viidi ootama Enontekiö päästejaama. Seal anti neile suisa kohvi ning saiakesi.

"Tegelikult ei olnud me haiget saanud ega külmunud, sest meid päästeti kiiresti," vahendas Pärn.

Päästekeskusest edasi viidi seltskond ootama hotelli, kuhu neile tuli vastu buss, mis viis kurdid Eestisse. Sellega nende seiklus lõppes.

"Tahame tänada Soome päästemeeskonda ja oma ülemust Margus Krasnovit, kes päästemissiooni organiseeris," vahendab ka ise kurt Pärn.