Eesti Kirik sihib õpilastest lugejaid

 (19)
Eesti Kirik sihib õpilastest lugejaid
Foto: Andres Putting

Juba veebruaris alguse saanud projekti „Eesti Kirik Eesti kooli” raames jõudis sihtasutuse Ajaleht Eesti Kirik väljaanne 105 kooli, kus õpetatakse valikainena riiklikus õppekavas olevat usundiõpetust. „Meie ajalehe saatmise koolidesse üks põhjusi on, nagu kõikidel lehtedel ikka, soov auditooriumi laiendada,” ütles ajalehe Eesti Kirik tegevtoimetaja Liina Raudvassar.

Tema sõnul on koole projektist varem teavitatud ja saadud nende nõusolek. „Meie soov on olla abiks aineõpetajatele aine õpetamisel, pakkudes erinevaid materjale,” sõnas ta Eesti Päevalehele.

Kui seni sai projekt toetust peamiselt Saksamaal asuvalt kauaaegselt partnerilt Martin Luther Bund (MLB), siis nüüd küsiti toetust ka haridus- ja teadusministeeriumilt.

Haridus- ja teadusministri nõuniku Toomas Liivamäe sõnul on ministeerium nõus projekti toetama 832 euroga. MLB vahenditest tuleb kokku 1150 eurot, et saata ajalehte koolidesse järgmise kolme kuu jooksul.

Kuigi ajaleht Eesti Kirik küsis võimalust ministeeriumil leida toetus 693 eurot, et ajaleht võiks olla koolides tasuta kättesaadav ka augustist aasta lõpuni, siis ministeerium seda ei toetanud.