Eesti kaitseväelaste väljaõppemeeskond jõudis täna pärastlõunal Iraagist Kuveiti

 (37)
Eesti kaitseväelaste väljaõppemeeskond jõudis täna pärastlõunal Iraagist Kuveiti
Foto on illustreeriv.Kaitsevägi

Iraagis Al-Assadi õhuväebaasis teeninud Eesti kaitseväelaste kuueliikmeline väljaõppemeeskond jõudis täna pärastlõunal Kuveiti. Sellega on kõik Iraagis operatsioonil Inherent Resolve teenivad seitse Eesti kaitseväelast Kuveiti ümber paigutatud.

Eile jõudis Kuveiti koos operatsiooni Inherent Resolve staabiga Eesti Iraagi kontingendi vanem kolonel Tõnu Miil, kes teenib operatsioonistaabis vanemstaabiohvitserina.

Kaitseväe väljaõppemeeskond viidi Iraagist Kuveiti pärast seda, kui Iraan tulistas USA ja koalitsioonijõudude sõjaväebaasi pihta umbes tosin raketti, mis olid vastusammuks USA droonirünnakule 3. jaanuaril, mis tappis Iraani kindrali Qasem Soleimani.

Eesti kaitsevägi osaleb Iraagis Ameerika Ühendriikide juhitud rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Inherent Resolve kuueliikmelise väljaõppemeeskonna ja ühe vanemohvitseriga rahvusvahelises sõjalis-strateegilises meeskonnas, mis nõustab Iraagi ministeeriume ja julgeolekujõudusid.

Inherent Resolve’i eesmärgiks on Daeshi (ISISe) vastane otsene ja toetav sõjaline tegevus ning operatsioonil osalemisega suurendab Eesti Euroopa ja NATO julgeolekut. Enne ümberpaigutamist teenis vanemohvitserist Eesti kaitseväelane Bagdadis ja väljaõppemeeskond Al-Assadi õhuväebaasis (linnulennult umbes 180 kilomeetrit Bagdadist).