Eesti kaalub Aafrikasse Malisse sõdurite saatmist

 (70)
Eesti kaitseväelane õpetab Mali sõjaväelasi
Eesti kaitseväelane õpetab Mali sõjaväelasiFoto: Kaader videost, kaitsevägi

Kui sel nädalal läbis riigikogus esimese lugemise Eesti osaluse suurendamine Afganistanis, siis peagi võib saadikute lauale jõuda taotlus saada mandaat ka Eesti tegevväelaste saatmisele Malisse Aafrikas.

Vastavalt riigikaitseseadusele otsustab kaitseväe osalemise välisoperatsioonidel kaitseminister, tehes seda riigikogu mandaadi alusel, kirjutab ERRi uudisteportaal. Sel kolmapäeval läbis riigikogus esimese lugemise eelnõu, millega suurendab Eesti Afganistanis oma osalust 40 mehe võrra.

ERR-ile teadaolevalt plaanib Eesti koostöös Prantsusmaaga saata Malisse oma rühma. Kaitseminister Jüri Luik kohtub tuleva nädalal Prantsusmaa kaitseministri Florence Parlyga ja teiste teemade seas tuleb ka see arutusele. Oma toetusest Prantsusmaale terrorismivastases operatsioonis Malis andis hiljuti teada ka Suurbritannia.

Eesti kaitseminister Jüri Luige sõnul on Eesti ja Prantsusmaa kaitsekoostöö väga tihe, Eesti on osalenud ühistel operatsioonidel Kesk-Aafrika Vabariigis ja Malis, tehakse kahepoolset koostööd NATO-s, Euroopa Liidus ning küberkaitses.