2015. aasta sügisel pidas 5 protsenti Eesti inimestest kuritegevust peamiseks riigi ees seisvaks probleemiks. Kümme aastat tagasi oli see number 43 protsenti. Euroopa Liidu riikides keskmiselt pidas sügisel läbi viidud küsitlusel kuritegevust oma peamiseks mureks 10 protsenti elanikkonnast.

Kuritegevus oli Eesti elanike arvates aastatel 2004-2008 pidevalt peamiste mure-teemade hulgas. Kõige suurem oli Eesti elanike mure kuritegevuse pärast 2006. aasta kevadel, kui kuritegevust nägi põhiprobleemina 48% vastanutest. Majanduskriisi tingimustes vähenes mure kuritegevuse pärast märkimisväärselt ning alates 2010. aasta sügisest on see olnud stabiilselt madal.

2015. aasta sügisel pidasid Eesti inimesed kuritegevusest olulisemateks riigi ees seisvateks muredeks järgmisi probleeme: immigratsioon (45%), majandusolukord (29%), töötus (22%), tervishoid/sotsiaalkaitse (21%), hinnatõus/elamiskulud (19%), pensionid (13%), haridus (10%), maksud (9%). Teiste riikide seas paistab silma Eesti elanike väiksem mure riigivõla küsimustes, kus ELi riikide keskmine näitaja on 10% ning kõigis ülejäänud riikides on elanike hinnang probleemile suurem kui 2%.

Eurobaromeeter küsib igal kevadel ja sügisel ELi liikmesriikide elanike arvamust selles osas, mis on peamine riigi ees seisev probleem. Muresid võib järgneva valiku hulgast välja tuua kaks: hinnatõus, majanduslik olukord, kuritegevus, tervishoiusüsteem, energia- ja keskkonnakaitsega seotud teemad, tööpuudus, maksud, pensionid, haridussüsteem, elamumajandus, kaitse- ja välispoliitika, sisseränne, terrorism, valitusvõlg, muu.