Eesti häkker sai USAs identiteedivargussüüdistuse

 (26)
arvuti, raha, rünnak
---

USA-s esitati riigi seni suurimas identiteedivarguskuriteos süüdistus üheteistkümne häkkeri vastu, kes hankisid endale üle 40 miljoni pangakaardi andmed. Süüdistatavate hulgas on ka Eesti kodanik Aleksandr Suvorov.

Hiiglasliku isikuandmete varguse uurimine algas USA-s ligi kaks aastat tagasi. Kokku süüdistatakse 11 inimest viiest eri riigist. Lisaks Eestile on süüdistatavad pärit Valgevenest, Ukrainast ja Hiinast, vahendab YLE Uutiset.


Kahtlusalused tungisid sisse üheksa USA poeketi arvutivõrkudesse ja jätsid sinna nuhkvara, mille abil saadi enda käsutusse pangakaartide andmeid. Osa saadud andmetest müüdi internetis edasi, osa kasutati ise.

src="http://uudised.err.ee/external/iframeplayer/uudised_iframe.php?lng=0&vid=15511"
width=332 height=373 frameborder=0 scrolling=no marginheight=0
marginwidth=0>


Andmeid säilitati kahes Ukrainas ja Lätis asuvas serveris. Kuritegelikul teel saadud raha üritati hoiustada Ida-Euroopa pankadesse.


USA justiitsministri Michael Mukasey sõnul on tegemist riigi ajaloo suurima ja keerulisima identiteedivargusega. Kauplustele, pankadele ja eraisikutele tekitatud kahju suurust on Mukasey sõnul hetkel võimatu täpselt öelda, kuid ta nimetas seda märkimisväärseks.