Eesti filmi instituudi juhatuse liikme kohale laekus kaheksa avaldust

 (7)
Eesti filmi instituudi juhatuse liikme kohale laekus kaheksa avaldust
Okupatsioonide muuseumi endine direktor Heiki Ahonen kandideerib EFI juhatuse liikme kohale.Foto: Andres Putting

Eile lõppes konkurss eesti filmi instituudi juhatuse liikme kohale, kuhu laekus kaheksa avaldust. Kandideerijateks on näiteks okupatsioonide muuseumi endine direktor Heiki Ahonen, filmitegija Arko Okk, diplomaat Harry Lahtein ja kultuuriministeeriumi filminõunik Edith Sepp.

Ülejäänud kandidaadid oma nimede avalikustamisega ei nõustunud, kuna ei soovi sel teemal avalikkuse tähelepanu. Konkursil osalejate hulgas on nii filmivaldkonnaga otseselt seotud inimesi kui ka valdkonnaväliseid nimesid, teatas eesti filmi instituut.

Kultuuriministeeriumi kantsler ja EFI nõukogu esimees Paavo Nõgene peab kandideerijate arvu suureks.

„Meenutagem, et hiljuti toimunud eesti rahva muuseumi direktori konkursil kandideeris kuus inimest, seega teeb eesti filmi instituudi kaheksa heameelt ning teatud isikute hirmud, et konkursil osalemise tähtaeg on lühike ning keegi ei jõua kandideerida instituudi vastutusrikkale ametikohale on osutunud emotsiooniks,“ leiab Nõgene.

Eesti filmi instituudi nõukogu koguneb kandidaatidega esimest korda kohtuma 26. veebruaril.

Eile teatas Nõgene, et lükkab nädala võrra edasi algselt 19. veebruarile planeeritud nõukogu koosoleku, et juhi valimistel saaks osaleda ka kaks filmivaldkonna esindajat, kes nimetatakse nõukokku pärast 18. veebruari, mil ministeeriumile peaks saabuma filmivaldkonna konsensuslik otsus kahe nõukogu liikme kandidaadi osas.