Eesti eraldas 20 000 eurot lastehalvatuse vastu suunatud kampaaniale Afganistanis

 (16)
lastehalvatus
Foto on illustreerivFoto: Noorullah Shirzada, AFP

Välisministeerium toetab ÜRO lastefondi (UNICEF) tegevusi, mis on suunatud lastehalvatuse vastu võitlemiseks Afganistanis.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on Eesti mitmeaastase toe kaasabil suurem osa afgaani lastest nüüdseks lastehalvatuse vastu vaktsineeritud.

"Kuigi olukord on tunduvalt paranenud ning viimasel kahel aastal on Afganistanis esinenud mõnikümmend haigestumise juhtumit, peab see number jõudma nullini," ütles välisminister.

Eesti toetas 2012. aastal esimest korda UNICEF-i lastehalvatuse vastu suunatud kampaaniat Afganistanis.

Afganistan on Pakistani ja Nigeeria kõrval üks kolmest riigist maailmas, kus lastehalvatus on endiselt endeemiliselt leviv haigus. UNICEF-i hinnangul on vaktsineerimise programme jätkates võimalik lastehalvatust põhjustava polioviiruse metsiku tüübi (Wild Polio Virus) levik Afganistanis peatada juba 2014. aasta lõpuks ning välisdoonorite toel viirus täielikult välja juurida 2018. aastaks.

Välisministeerium eraldab UNICEF-i projektile „Polio Eradication Iniaitive in Afganistan“ 20 000 eurot, et abistada lastehalvatuse vastu suunatud kampaaniat Afganistanis.