Eesti Ekspressis: kelle heaks Parbus ja Sepp töötasid?

 (79)
Ivo Parbus
Päevaleht/Pressifoto, Terje Lepp

Eesti Ekspress jätkab eksklusiivse materjali avaldamist nn Ivo Parbuse ja Elmar Sepa pistiseasjast. Sel korral näitab nädalaleht, kelle ärihuvides hinnatud nõunik tegutses.

Koos Parbuse ja Sepaga kahtlustatakse viimase aja kõmulisemas pistiseafääris vähetuntud kinnisvaraarendajaid või lihtsalt tegelasi, kelle tööks oli paberitega linnaametnike vahet joosta.

Tähelepanuta on jäänud aga, kelle äri huvides need kahtlusalused asjaajajad tegelikult sebisid. Mitmel puhul oli tegemist mõjukate ja jõukate inimeste äridega ning nende mured olid sisult väga erinevad, alates ebaseadusliku juurdeehituse seadustamisest kuni kõrghoonete ja Hiltoni hotelli ehitamiseni Tallinnasse.

Lisaks avaldab Eesti Ekspress paar värsket dialoogi. Neist ühes ― pealkirja all" Need idioodid, noh, suurärimehed!" ― kirub ehitusfirma Merko juhatuse liige, pistise andmises kahtlustatav Tõnu Korts suurärimehi, kes kipuvad kõiki konkursse muudkui vaidlustama. Ta kurdab ka nadi olukorda ehitusturul ning tunnistab kibedalt: "Üldiselt, täna on ainuke asi, mis on, et no ainult riigi tellimused, eks, ja noh, kõik rabavad neid niimoodi, kes vähegi saavad.”