Eesti avas esimese aukonsulaadi Vietnamis

 (3)
Eesti suursaadik Vietnamis, Toomas Lukk (vasakult teine), avas Eesti esimese aukonsulaadi Vietnamis asukohaga Hồ Chí Minhis. Eesti aukonsuliks on Do Van Muoi (keskel).
Eesti suursaadik Vietnamis, Toomas Lukk (vasakult teine), avas Eesti esimese aukonsulaadi Vietnamis asukohaga Hồ Chí Minhis. Eesti aukonsuliks on Do Van Muoi (keskel).Foto: Välisministeerium

Möödunud laupäeval avati Eesti esimese aukonsulaat Vietnamis Hồ Chí Minhis. Eesti aukonsul on Do Van Muoi, kelle konsulaarpiirkond on Hồ Chí Minh linn.

Aukonsulaadi avamisel ütles Toomas Lukk, kes on Eesti suursaadik Vietnamis, et Eesti soovib arendada suhteid Vietnamiga, vahendab välisministeerumi pressiosakond.

Suursaadiku sõnul on aukonsulaadi avamine väga oluline samm koostöösidemete tihendamise teel. "Praegu teevad Eesti ja Vietnam peamiselt koostööd kõrghariduse ja meditsiini valdkondades, kuid edaspidi võiks see laieneda ka põllumajandussektorisse," lisas ta.

Aukonsulaat asub Hồ Chí Minhis. 

Eesti aukonsul Do Van Muoi on sündinud 1972. aastal Duong Minch Chau’s, Vietnamis. Ta on omandanud bakalaureusekraadi rahanduses ja raamatupidamises (Economic University of Ho Chi Minh City) ning magistrikraadi ärijuhtimises Brüsselis (United Business Institutes). Alates 2006. aastast on ta ekspordi/impordi ning logistikaettevõtte TRA-SAS finantsdirektor, juhatuse liige ja partner. Varem on ta töötanud erinevates logistikaettevõtetes raamatupidaja ning finantsnõustajana. Aukonsul kõneleb vietnami ja inglise keelt.

Suursaadik Toomas Lukk asub Hiinas Pekingis.