Eesti astus holokausti mälestamise rakkerühma

 (105)
holokausti ohvrite mälestusmärk Kloogal
Postimees/Scanpix

Eesti sai täna holokausti õpetamise, mälestamise ja uurimise rahvusvahelise rakkerühma (ITF- Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance and Research) liikmeks.

Prahas toimunud rakkerühma kohtumisel rõhutas Eesti delegatsiooni juht Aino Leppik von Wirén oma sõnavõtus rahvusvahelise rakkerühma tähtsust holokausti õpetamisel ja mälestamisel. „Ühiste väärtuste kaitsmisel ning pimeda viha vastu võitlemisel on riikide koostöö äärmiselt oluline,” lausus Wirén välisministeeriumi pressitalituse teatel.

Ühinemisavalduse esitas Eesti holokausti õpetamise, mälestamise ja uurimise rahvusvahelisele rakkerühmale käesoleva aasta 25. septembril.

ITF loodi 1998. aastal Rootsi toonase peaministri Göran Perssoni algatusel. See on valitsuste ja vabaühenduste holokaustialane koostööfoorum. ITFi kuuluvad Ameerika Ühendriigid, Argentiina, Austria, Belgia, Holland, Horvaatia, Iisrael, Itaalia, Kreeka, Leedu, Luksemburg, Läti, Norra, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Suurbritannia, Šveits, Taani, Tšehhi ja Ungari. Rakkerühma eesistuja on Tšehhi.