Eesti annetatud toidupakid jõudsid Malisse

 (31)
ESTPLA-30 kopteritreening Malis
ESTPLA-30 kopteritreening MalisFoto: Kaitseväe peastaabi teavitusosakond, Kaitsevägi

Malisse jõudsid kohale kaitseministeeriumi ja kaitseväe annetatud ligi 2000 kuivtoidupakki, mille eesmärgiks on suurendada viirusepuhangu ettevaatusabinõuna Euroopa Liidu väljaõppemissiooni EUTM Mali toiduvarusid.

Toidupakkide teele panekul ütles kaitseminister Jüri Luik, et me ei tohi unustada, et Eesti julgeoleku teine sammas iseseisva kaitsevõime kõrval on kollektiivkaitse – nii, nagu liitlased aitavad kriisi ajal Eesti julgeolekut tagada, jätkame meie panustamist rahvusvahelisse julgeolekusse väljaspool koduriigi piire.

Eesti saadetis sisaldab 1920 kuivtoidupakki ning selle maksumus koos transpordiga on hinnanguliselt 45 000 eurot. Üks toidupakk sisaldab 24 tunniks vajalikke toiduaineid, pakkide komplekteerimisel kasutatakse võimalusel kodumaist toorainet ja tooteid ning need peavad säilima vähemalt kolm aastat. Lisaks Eestile on toidupakke annetanud Portugal.

"Vaatamata sellele, et hetkel ei ole väljaõppemissiooni varustamisega Malis probleeme, peame olema valmis viirusepuhangu teiseks laineks Malis ja Põhja-Aafrikas laiemalt. Kuna tavapäraste tarneahelate toimimine ei pruugi siis olla tagatud, on oluline, et oleksime võimalikeks tõrgeteks igakülgselt valmistunud," ütles Eesti kontingendi ülem Malis major Ivo Reimann.

Eesti osutab abi kõigi liikmesriikide poole pöördunud Euroopa Liidu sõjaliste missioonide juhtimisstruktuuri ülema kindralleitnant Esa Pulkkineni palvel, kes oma staabiga juhib EL-i kolme sõjalist väljaõppemissiooni Malis, Kesk-Aafrika Vabariigis ja Somaalias. Eesti tegevust on märgatud ning see on saanud positiivset tagasisidet.

Seotud lood:

Eesti panustab Euroopa Liidu missiooni Malis staabiohvitseride ja väljaõppeinstruktoritega. EUTM Mali eesmärgiks on taastada Mali relvajõudude sõjaline võime, et nad suudaksid korraldada ja läbi viia sõjalisi operatsioone, taastada Mali territoriaalne terviklikkus ning vähendada terrorirühmitustest tulenevat ohtu.

Lisaks väljaõppemissioonile osalevad Eesti kaitseväelased jalaväerühma suuruse üksusega Prantsusmaa juhitavas mässutõrjeoperatsioonis Barkhane, toetades Saheli regioonis viie riigi võitlust islamiäärmuslastega ja andes seeläbi panuse Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ning inimkaubanduse tõkestamisel. Samuti panustab Eesti ÜRO rahuvalvemissiooni MINUSMA kahe staabiohvitseri ning vaatlus- ja nõustamismeeskonnaga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!