Eesti annab Hispaaniale ja Itaaliale 50 000 kirurgilist ja 10 000 FFP2 maski

 (638)
Valitsuse pressikonverents
Valitsuse pressikonverentsFoto: Priit Simson

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul võib Eesti maske teistele anda, sest meil endal varudega probleeme pole.

Aab selgitas, et Eesti annab kummalegi riigile 25 000 kirurgilist ja 5000 FFP2 tüüpi maski. “Kummagi maski varuga meil endal probleeme pole, ka hooldekodudes on piisavalt,” kinnitas ta ja lisas, et homme tuleb maske järjest juurde.

Välisminister Urmas Reinsalu ütles, et maskid jõuavad Hispaaniasse ja Itaaliasse võimalikult kiiresti. Ta vestleb täna õhtul Hispaania ja Itaalia välisministriga, et leppida kokku, kuidas ja millal maske täpselt kohale toimetada.

Eesti vastas maskide annetamisega Itaalia ja Hispaania palvetele riike erineval moel toetada. “Arutasime kriisikomisjonis, et meil on jõukohane seda oma sõpradele teha,” lisas Reinsalu.

Aab märkis, et Sillamäe maskitehasest peaks lähipäevadel tulema terviseameti tellimus ning seejärel asub tehas täitma riigi tellimust. Sillamäel toodetakse FFP3 tüüpi respiraatoreid.

Lisaks eraldab Eesti vastusena Maailma Terviseorganisatsiooni abipalvele arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest 100 000 eurot koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ja tagajärgede leevendamiseks maailma vaeseimates riikides.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!