Eesti annab ebola tõrjefondile 100 000 eurot

 (19)
Eesti annab ebola tõrjefondile 100 000 eurot
Foto: INAKI GOMEZ, AFP

Välisministeerium plaanib toetada ÜRO poolt asutatavat ebola tõrjefondi veel 40 000 euroga, mis teeb koos varasemaga kokku 100 000 eurot, et tõkestada ebola haiguspuhangu edasist levikut Lääne-Aafrikas, eriti Guineas, Libeerias ja Sierra Leones.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on tegemist kiiresti leviva ning äärmiselt ohtliku viirusega, mille leviku peatamine on hädavajalik. „Peame ära hoidma suurema epideemia ning takistama viiruse levikut Aafrika lääneosas ja sealt edasi," lisas ta.

Märtsi lõpus avastati Kagu-Guineas kiiresti leviv ja eluohtlik ebola-viirus. Septembri keskpaiga seisuga on nakkusesse surnud ligi 2500 inimest. Samuti on kokku ligi 5000 inimest, kelle puhul kas kahtlustatakse ebolasse nakatumist või kelle puhul nakatumine on ka laboratoorselt kinnitatud.

Varasemalt on välisministeerium sel aastal toetanud ebola leviku tõkestamist 60 000 euroga.

Samuti viibib praegu Libeerias Monrovias Eesti arst, kes osaleb seal ÜRO kriiside ja katastroofide koordineerimis- ja hindamismeeskonna (UNDAC) liikmena neljanädalasel missioonil. 13-liikmelise rahvusvahelise meeskonna ülesanne on toetada ebola haiguspuhangu tõkestamise rahvusvahelist koordineerimist.