ÜRO poolt doonoritele esitatud humanitaarabipalve on tõusnud 6,5 miljardi USA dollarini, mis on ÜRO ajaloos suurim abipalve. UNICEF aitab Süüria konflikti tagajärjel kannatavatele lastele tagada juurdepääsu kvaliteetsele ja kaitstud haridusele, jätkab tegevusi lastehalvatuse tõkestamiseks, pakub lastele ja noortele psühhosotsiaalset tuge ja kaitset ning tagab juurdepääsu puhtale joogiveele.

ICRC tegevused humanitaarkriisi leevendamiseks on suunatud peamiselt Süüriasse, kuid abistatakse ka naaberriike. ICRC annab esmaabi haavatutele, hospitaliseerib neid mobiilsetes kliinikutes, pakub psühhosotsiaalset tuge kannatanutele ning tagab toidu ja joogivee abivajajatele. Samuti aitab ICRC taasühendada pereliikmeid, kes on konflikti tõttu lahutatud.

Eesti on toetanud Süüria pagulaste humanitaarolukorra leevendamist Jordaanias, Liibanonis, Iraagis ja Türgis kokku 1,3 miljoni euroga WHO, ÜRO Pagulaste ülemvoliniku ameti (UNHCR), UNICEFi ja Punase Risti Komitee kaudu. Samuti on Eesti panustanud kogemuse jagamise kaudu – Eesti päästemeeskonna logistikaeksperdid aitasid ehitada Jordaanias Azraqi linna lähistele pagulaslaagrit.