Eesti 200 toetus ületas taas valimiskünnise

 (63)
Eesti 200 roheline mõttekoda 17.11.2019
Eesti 200 ületas valimiskünnise.Foto: Andres Putting

Riigikogusse mittekuuluva erakonna Eesti 200 toetus ületas pooleteise kuu järel taas valimiskünnise, ulatudes 5,4 protsendini.

Viimaste küsitlustulemuste põhjal toetab Reformierakonda 35,3%, Keskerakonda 22,7% ja konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 13,7% valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad sotsid (10,2%), Isamaa (7%) ning Eesti 200 (5,4%).

Riigikogus esindatud erakondade toetuses viimase nädalaga märkimisväärseid muutusi ei toimunud. Opositsioonierakondi toetab kokku 45,5% ja koalitsioonierakondi 43% küsitlusele vastanutest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 18. novembrist 17. detsembrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on keskendutud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.